artibirlogo

HİZMETLERİMİZ

Kaporta Kontrolleri

Mekanik Kontroller

Elektronik Kontroller

Tramer/Borç/ Km Sorgusu

Dyno Test

Dyno test aracın motor performansının beygir, tork, kayıp güç, cer kuvveti gibi verilerin makineler aracılığıyla ölçümü işlemidir.Yalnızca performans ölçümüdür. Motorun ömrü hakkında bilgi vermez.

Süspansiyon Testi

Süspansiyon testinde aracın her bir tekerleğinin çeşitli yol şartlarına göre tutunma oranları hesaplanır. Makinanın verdiği titreşimlere tekerlekten gelen tepkimelerin ölçülüp yorumlanması işlemidir.

Fren Testi

Araç muayene istasyonlarında da kullanılan fren testi yapılan testler ile frenlerin boşta sürtünmesi, sağ-sol fren dengesizliği ve fren tutunma kuvvetlerinin ölçülüp yorumlanması işlemidir.

Yanal Kayma Testi

Yanal kayma testi aracın düz bir yolda seyir halindeyken direksiyondan bağımsız şekilde aracın sağa veya sola ne kadar çekim yaptığının platform üzerinde ölçülmesi işlemidir.

Airbag Kontrolü

Airbag kontrolü aracın mevcut airbaglerinin özel yazılımlı bilgisayarlar ile kontrolü ve aracınızın airbaglerinin sökülerek bakılması işlemidir.

İç Donanım Kontrolü

İç Donanım kontrolü aracın donanım fonksiyonlarının manuel şekilde uzman personelimiz tarafından kontrol edilmesi işlemleridir.

Km Kontrolü

Km Kontrolü araç beynine özel yazılımlı cihazlar ile bağlanılarak km'nin kayıt edildiği modüllerde km uyuşmazlığı olup olmadığı kontrolüdür.

Silindir Kaçak Testi

Silindir kaçak testi aracın soğutma suyuna karbondioksit karışıp karışmadığının özel kimyasal ve cihazlar ile kontrol edilmesi işlemidir.